15 Temmuz 2012

Sağlıklı Yaz Meyveleri

Yazın en sevdiğim yanlarından biri çeşit çeşit lezzetli meyveler, sulu ve buz gibi meyveleri tabak tabak tüketmek çok keyifli:) işte en sevdiğim üç meyvenin faydaları hem sağlıklı hem zayıflamaya yardımcı meyveleri bol boltüketmekde fayda var...

Kayısı: A,B,C ve P vitaminleri açısından zengin olan kayısı, aynı zamanda demir açışından da oldukça zengin bir meyvedir. Akciğer ve mide kanserine iyi gelir bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir, sakinleştirir, migrene iyi gelir. Kayısı marmeladını şiddetle tavsiye ediyorum, bayılırım ımmmm:)

Kiraz : A B,C vitaminleri ve kalsiyum demir ve fosfor minerallerince zengindir. Böbreklere, gözlere iyi gelirken lifli yapısı sindirimi kolaylaştırıyor, kirazda kayısı gibi sakinleşmeye yardımcı ve ağrı giderici özelliğe sahip ve uyku bozukluklarını giderici etkisi olan bir meyve.

Karpuz: A B,C vitaminleri ve kalsiyum demir ve fosfor minerallerince zengindir. Yüksek miktarda su içeren karpuz böbrek kumlarını dökmeye, kanı temizlemeye, hazmı kolaylaştırmaya ve bağırsakları çalıştırmaya yardımcıdır. Kalp ve tansiyon fonksiyonlarını da düzenler. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...